STRONA W PRZEBUDOWIE!

Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. I choć tytuł magistra uzyskałam stosunkowo niedawno, bez wahania mogę powiedzieć, że ze sztuką związana jestem od urodzenia. Tata, stolarz, zawsze wspierał mnie przy tworzeniu rzeźb i realizacji nawet najbardziej abstrakcyjnych projektów przestrzennych.
Zaś od mamy, artystki zajmującej się krawiectwem już od ponad 30 lat, nauczyłam się szyć. Przyznaję, że nie była to „miłość od pierwszego wejrzenia”. Początki tworzenia różnych strojów były nieśmiałe. Po szkole uwielbiałam spędzać czas w pracowni mojej mamy upinając materiały na znajdujących się tam manekinach. W końcu dojrzałam do samodzielnej pracy z maszyną, a nasza „przyjaźń” przerodziła się pasję, która trwa do dziś. Uważam za cudowne posiadanie i możliwość rozwijania zainteresowań. To właśnie pasje nadają koloryt codzienności, wyzwalają w nas energię i pozytywne emocje, wzbogacają nasze wnętrze oraz wypełniają nasze życie treścią.

W przygotowanej przeze mnie kolekcji znajdują się niezwykle kobiece ubrania z nutą romantyczności. Krój każdego z projektów jest inny, by kobieta mogła odnaleźć fason dla siebie i poczuć się wyjątkowo.  

Bardzo klasyczna kolorystyka i ponadczasowe zestawienie bieli i czerni oparte zostały między innymi na efekcie pozytyw-negatyw, tradycyjnym połączeniu białej góry z czarnym dołem oraz inspiracjach stylem op-art. W moich projektach pojawiają się także kontrastowe akcenty w postaci guzików, falbanek i wypustek.

Eleganckie ubrania mogą być wygodne i praktyczne – to prawda! Stworzone przeze mnie propozycje sukienek, spódnic i bluzek stanowią przykłady potwierdzające wspomnianą tezę. Ubrania te można nosić na każdą okazję, zarówno podczas ważnych uroczystości, jak i codziennych nieformalnych spotkań. Nieważne, czy szykujesz się na przyjęcie, wykwintną kolację w restauracji, premierę w teatrze, czy na zwykły dzień w pracy. Modele i fasony, które stworzyłam, przyczynią się do tego, że w każdej z tych sytuacji poczujesz się stylowo i kobieco, a jednocześnie bardzo swobodnie bez „przysłowiowych dresów”.

Współczesne tkaniny wzbogacone są o sztuczne włókna najnowszej generacji, dzięki czemu, są teraz nie tylko wygodniejsze w noszeniu, łatwiejsze w obróbce i pielęgnacji, ale także bardziej odporne na zabrudzenia i zniszczenie. Uważam, że warto korzystać z postępu technologicznego w odniesieniu do produkcji  tkanin.  Ma  to  pozytywny  wpływ  zarówno  na  nasz  komfort ,  jak  i  dbałość  o  środowisko. W swoich projektach używam materiałów różnych gatunków. Lubię „bawić się” ich fakturami i łączyć ze sobą ciekawe wzory. Koronka, len, pika dały czerni i bieli nową strukturę, splot, połysk. Z tym większą ochotą możemy zatem w największe upały cieszyć się kojącym chłodem bieli lub bez okazji włożyć kreację w czarnym kolorze, barwie pełnej siły, magii i tajemniczości.

Unikalność  projektów  powstających  modeli odzieży to ważna cecha dla  odbiorców tej gałęzi sztuki, jak i dla samych projektantów, gdyż obie strony chcą czuć się wyjątkowo. Poza oryginalnością moją kolekcję wyróżnia to, że jest limitowana. Tworzę na zamówienie kilka/ kilkanaście egzemplarzy każdego fasonu, przez co stają się one niepowtarzalne.  Przywiązuję  szczególną  wagę do detali wykończenia ubrań, dbam o jakość i dopracowanie każdego projektu z zachowaniem najwyższych standardów.

BE WU to młoda rozwijająca się polska marka modowa, którą tworzę razem z moją mamą. Naszym założeniem są limitowane kolekcje z tkanin pozyskanych metodą dead stock oraz od lokalnych przedsiębiorców. W projektach zestawiamy ze sobą tylko czerń i biel, co nadaje ubraniom elegancji, ale i nowoczesności z nutką romantyzmu. Wszystkie kolekcje szyjemy na miejscu w pracowni, a klientkom o niestandardowej figurze oferujemy personalizację wybranego fasonu. Naszym celem jest, aby kreacje BE WU stylem i różnorodnością dały kobietom możliwość ekspresji.